Romania 2 – 2 Franta

Astazi Romania a remizat in fata Frantei. A scos un scor de egalitate 2-2 si a obtinut un punct. Ocupa locul 5 in grupa cu 4 puncte. Cu toate acestea, romanii sunt nemultumiti. Am auzit comentarii negative la adresa echipei, dupa acest meci. Pot spune ca romanii sunt ipocriti. Cand nationala joaca prost si pierde, e normal sa-i criticam, dar cand joaca bine si face un egal cu o mare putere europeana (chiar daca a condus cu 2-0 in prima repriza pana in minutul 37′), n-ar fii mai bine sa-i incurajam? Au facut un meci de egalitate in fata Frantei, echipa ce a castigat campionate europene si mondiale. Adica asta nu conteaza pentru suporteri, ca Romania a scos 1 punct, in conditiile in care toti nici nu se gandeau la victorie? De ce suntem ipocriti si nesimtiti?

O părere la “Romania 2 – 2 Franta